CHARAKTERISTIKA

MŠ jednotřídní s celodenním provozem od 6 hod 30 min do 16 hod.

Je umístěna v přízemních prostorách budovy bývalé základní školy.

Pro činnosti dětí je v MŠ k dispozici herna, která je prostorná, funkčně členěná, účelně zařízenými hracími kouty a vybavená moderním nábytkem. Skříňky jsou převážně policového typu a jejich velikost je přizpůsobena výšce dětí. Většinu pomůcek mají děti volně k dispozici.

Třída s jídelnou a hernou je oddělená chodbou od lehárny, šatny a sociálního zařízení. Je vybavena otevřenými, dětem volně přístupnými skříňkami, dětskými stolečky a židličkami, které jsou také přizpůsobeny výšce dětí. Ze třídy lze přejít do lehárny, která je vybavena barevnými postýlkami. Každé dítě má antialergickou pokrývku i polštář.

MŠ je velmi dobře vybavená hračkami, didaktickými pomůckami, stavebnicemi, výtvarným materiálem, netradičním a doplňkovým materiálem. Děti mají k dispozici starší i moderní stavebnice. Pomůcky pro hudební a sportovní činnosti s  audiovizuální technikou jsou zastoupeny dostatečně.

V prostorách MŠ se nachází kuchyň, která slouží k přípravě svačin, přesnídávek a výdeje obědů. Je vybavena myčkou, bezdotykovou baterií, novým elektrickým sporákem, myčkou a novou kuchyňskou linkou. Pro přepravu obědů používáme termoizolační nádoby Premium s nerezovými vnitřními nádobami.

Šatna dětí je prostorná a vyhovuje bezpečnostním i hygienickým požadavkům. Prostory a kapacita hygienického zařízení vyhovuje požadavkům vyplývajícím z platné legislativy v oblasti ochrany veřejného zdraví.

U MŠ je menší zahrada, která se v současné době přestavuje do podoby zahrady environmentálního charakteru. Prostory zahrady umožňují dětem pohybové aktivity i spontánní hru.

Filozofií naší mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Dát dětem pocit životní pohody, souladu a harmonie, zajistit jim klidné, zdravé prostředí, plné porozumění, pochopení a lásky.